Priser

VOSA WALLET per måned 0,-
VOSA DEFI WALLET per måned 0,-
Ubegrænset wallets 0,-
Handelskonti 0,-
Ubegrænset interne overførsler 0,-
Ubegrænset indbetalinger 0,-
Ubegrænset udbetalinger 0,-
USB bank fra 599,-(som medlem fra 0,-)

Renter

Indlånsrente (kommer snart)
Udlånsrente 2% per måned
Renter er momsfri.

Indbetaling

Indbetaling med betalingskort 0,-
Indbetaling med mobilepay 0,-
Indbetaling via bankoverførsel 0,-
Indbetaling af kryptovaluta 0,-
Indbetaling kontant via bank(0-7500kr) 1500,-
Indbetaling kontant ved møde(0-7500kr) 1500,-
Ubegrænset indbetalinger 0,-

Veksling

Veksling per konvertering via VOSA veksleservice uanset volume fra 0,-
Alle vekslinger er momsfri.

Opbevaring

Opbevaring af midler online 0,-
Opbevaring af midler offline per stik fra 2999,-
Opbevaring af USB bank fra 2999,-

Rådgivning

Indledende telefonisk møde 0,-
Telefonisk rådgivning per 30. minut 500,-
Fysisk møde med investeringsrådgiver per 60. minut 2000,-
Online møde med investeringsrådgiver per 60. minut 1500,-
Portefølje rådgivning aktier/krypto/optioner per 60. minut 2000,-
Der faktureres per påbegyndte 30. minut.

Oprettelse

Oprettelse af profil 0,-
Oprettelse af VOSA WALLET 0,-
Oprettelse af VOSA DEFI WALLET 0,-
Oprettelse af konsulent, porteføljeforvaltning eller rådgivningsaftale 1500,-
Oprettelse af kontant indbetalings aftale 1500,-
Oprettelse af lån eller manglende betaling aftale 750,-

Levering

Levering til pakkeshop(kun Danmark) fra 40,-
Levering til adresse(kun Danmark) fra 300,-
Levering til alle andre lande end Danmark fra 500,-
Levering af midler eller USB bank med sikkerhedsvagt fra 2500,-

Medlemskaber

1 måneds medlemskab af VOSA koster 29,-DKK
12 måneders medlemskab af VOSA koster 348,-DKK per år
Medlemskaber er momsfri.

VOSA ONLINE WALLET transaktionsomkostninger

ValutaMinimums udbetalingUdbetaling (Fast sats)Diff udsving kursIndbetaling
Danske kroner (DKK)250000 DKK7.5%5%0
Euro (EUR)40000 €7.5%5%0
Bitcoin (BTC)0.50.15%0
Bitcoin Cash (BCH)1256.255%0
Bitcoin Gold (BTG)1000505%0
Litecoin (LTC)1256.255%0
Bitcoin SV (BSV)25012.55%0
Celo (CELO)500012505%0
Dai (DAI)(ERC20)1000010005%0
Dash (DASH)10055%0
Dogecoin (DOGE)5000025005%0
Ether (ETH)1015%0
Ether Classic (ETC)500255%0
Tron (TRX)200000100005%0
NEM (XEM)10000050005%0
Ripple (XRP)150007505%0
Tether USD (Omni Layer) (USDT)2000010005%0
Tether USD (ERC-20)2000010005%0
USD Coin (USDC)2000010005%0
Waves (WAVES)1000505%0
Monero (XMR)502.55%0
Transaktioner er momsfri. Blokkæden kan medføre yderligere omkostninger, disse vises inden udbetaling.

VOSA DEFI WALLET transaktionsomkostninger

ValutaMinimums udbetalingUdbetaling (Fast sats)Intern overførsel (Fast sats)Indbetaling
Amerikanske dollars ($)Ikke understøttetIkke understøttet00
Danske kroner (DKK)Ikke understøttetIkke understøttet00
Euro (€)Ikke understøttetIkke understøttet00
Bitcoin (BTC)00%00
Ether (ETH)00%00
Tether USD (ERC-20)00%00
Alle andre coins00%00
Alle transaktioner via VOSA DEFI WALLET foretages direkte i det decentraliseret De-Fi system. VOSA opkræver ikke nogen gebyrer for transaktioner via De-Fi systemet.

Faq

Eksterne transaktions omkostninger oplyses af din egen bank eller betalingsudbyder.
Etherum gas og andre blockchain relateret omkostninger fremgår inden der udbetales/veksles.
Yderligere oplysninger om priser udleveres ved henvendelse til servicecenteret.
Find svar på ofte stillet spørgsmål i vores helpdesk.
Der tages forbehold for tryk og tastefejl.

Rul til toppen

Når du surfer på vosa.dk godkendes vores gældende GDPR politik og benyttelse af cookies til forbedring af brugeroplevelsen. Læs alt om vores benyttelse ved at klik her.

Cookie-indstillingerne på dette websted er angivet til "Tillad Cookies" for, at give dig den bedst gennemgang og oplevelse af siderne. Hvis du fortsætter med at bruge webstedet uden at ændre dine Cookie indstillinger eller du klikker på "Accepter" nedenfor så samtykke du til dette.

Luk